Založení střediska

Dne 8. ledna byl založen Junák ve Dvoře Králové. Hlavními organizátory byli Stanislav Veselý – Weston a Bohumil Munzar. K dalším činovníkům později patřil i Antonín Rambousek – Arab.

V dnešní době

Naše skautské středisko ve Dvoře Králové nad Labem má v současné době 230 členů sdružených v 8 oddílech:

1. smečka vlčat

1. oddíl skautů

2. oddíl skautů Hostinné

3. oddíl skautský

2. oddíl skautek Hostinné

4. oddíl skautek

1. roj světlušek

5. oddíl vodních skautů

Družina kmene roverů a rangers pracuje mimo roverskou činnost ještě v jednotlivých oddílech.

Při středisku jsou také činné kluby oldskautů a oldskautek

Skautský domov

Pro skautskou činnost máme v našem městě velmi dobré podmínky, neboť zásluhou bývalého vedení města jsme v r. 1993 získali do lastnictví dům v Kotkově ulici. Tento dům byl sice v době předání ve velmi špatném stavu, ale postupně jsme jej převážně vlastní prací opravili a dnes máme skautský domov, na který můžeme být po právu hrdí.

Při tomto domu je krásná rozlehlá zahrada, jejímž vlastníkem je město a rozhodnutím Městské rady nym byloa propůjčena k užívání. Pro činnost dětí při pravidelných schůzkách je zahrada velmi frekventovana. Zahrada nese jméno po původním majiteli, továrníkovi Zlatníkovi a v našem pojetí to je všeobecně známá "Zlatnička".

Střediskový pokřik: Zvičina je hora a my jsme ze Dvora!